Model współpracy szkół zawodowych ze szkołami wyższymi w zakresie kształcenia w zawodach z grupy branżowej tekstylno-odzieżowej dla zawodu technik przemysłu mody

POWR.02.15.00-00-2012/18

Lider: Sosnowiec - Miasto na prawach powiatu
Partner: Politechnika Łódzka
Kierownik projektu: dr Jacek Stańdo, prof. uczelni

Cel główny projektu: Opracowanie i upowszechnienie przykładowych rozwiązań w zakresie współpracy szkoły zawodowej z uczelnią wyższą tj. Politechniką Łódzką dla zawodu  technik przemysłu mody. Realizacja zadań w projekcie:

• Opracowanie dostosowanego do potrzeb rynku pracy programu naucz, dla zawodu technik przemysłu mody.
  • Opracowanie organizacji zajęć dla zawodu technik przemysłu mody dla uczniów przez wykładowców z wykorzystaniem bazy dydaktycznej szkoły zawodowej lub wyższej.
  • Wypracowane propozycji działań mających na celu zapoznawanie uczniów i nauczycieli kształcenia zawodowego z nowymi technikami/technologiami stosowanymi w branży  tekstylno-odzieżowej.
  • Opracowanie formy doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego w zawodzie technik przemysłu mody i testowe przeszkolenie nauczycieli
  • Pilotażowe wdrożenie przykładowych rozwiązań w zakresie współpracy szkół prowadzących kształcenie zawodowe z uczelniami w klasie patronackiej (kl. I Technikum nr 1 w CKZiU w Sosnowcu) w roku 2019/2020
  • Opracowanie modelu współpracy szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe z uczelnią uwzględniający również ich współpracę z organizacją branżową (Związkiem Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska). Weryfikacja i akceptacja modelu przez ekspertów z Politechniki Łódzkiej. Modyfikacja opracowanego materiału, zgodnie z zaleceniami ekspertów.

Grupa docelowa: Uczniowie szkół kształcący się na kierunku technik przemysłu mody.

Okres realizacji projektu: od 2019-05-01 do 2021-02-28
Całkowity koszt realizacji projektu: 721 318,50