Opracowanie programów nauczania do umiejętności dodatkowych dla zawodów (DUZ)-Budownictwo

POWR.02.15.00-00-4001/19

Partner: Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Technologii Eksploatacji w Radomiu

Cel główny projektu: Opracowanie dodatkowych umiejętności zawodowych w zakresie 11 zawodów szkolnictwa branżowego (branża budowlana), dla których określone zostaną efekty kształcenia i kryteria weryfikacji tych efektów, wraz z programami ich nauczania we współpracy z trzema pracodawcami. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez realizację następujących celów pośrednich:

1. Opracowanie programów nauczania do umiejętności dodatkowych dla zawodu: Technik inżynierii środowiska i melioracji.
  2. Opracowanie programów nauczania do umiejętności dodatkowych dla zawodu: Technik inżynierii sanitarnej.
  3. Opracowanie programów nauczania do umiejętności dodatkowych dla zawodu: Technik geodeta.
  4. Opracowanie programów nauczania do umiejętności dodatkowych dla zawodu: Monter konstrukcji budowlanych.
  5. Opracowanie programów nauczania do umiejętności dodatkowych dla zawodu: Technik budownictwa.
  6. Opracowanie programów nauczania do umiejętności dodatkowych dla zawodu: Operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych.
  7. Opracowanie programów nauczania do umiejętności dodatkowych dla zawodu: Technik robót wykończeniowych w budownictwie.
  8. Opracowanie programów nauczania do umiejętności dodatkowych dla zawodu: Monter stolarki budowlanej.
  9. Opracowanie programów nauczania do umiejętności dodatkowych dla zawodu: Dekarz.
  10. Opracowanie programów nauczania do umiejętności dodatkowych dla zawodu: Zdun.
  11. Opracowanie programów nauczania do umiejętności dodatkowych dla zawodu: Technik renowacji elementów architektury.

Grupa docelowa: Szkoły i placówki oświatowe prowadzące kształcenie zawodowe. Pośrednimi odbiorcami wsparcia będą również uczniowie szkół prowadzących kształcenie zawodowe, którzy w ramach obowiązkowych zajęć  edukacyjnych będą mogli uzyskać przygotowanie do nabycia dodatkowych umiejętności zawodowych w zakresie wybranych zawodów, a także absolwenci szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe, gdyż uzyskane przez nich dodatkowe umiejętności zawodowe zwiększą ich szanse na zatrudnienie na lokalnym i regionalnym rynku pracy.

Okres realizacji projektu; od 2020-01-01 do 2021-03-31

Opracowane materiały dostępne są na stronie ORE.