Opracowanie programów nauczania do umiejętności dodatkowych dla zawodów (DUZ) - dla branży elektroniczno-mechatronicznej

POWR.02.15.00-00-4008/19

Partner: Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Technologii Eksploatacji w Radomiu

Cel główny projektu: Opracowanie dodatkowych umiejętności zawodowych w zakresie 3 zawodów szkolnictwa branżowego (branża elektroniczno-mechatroniczna), dla których określone zostaną efekty kształcenia i kryteria weryfikacji tych efektów, wraz z 9 programami ich nauczania we współpracy z trzema pracodawcami. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez realizację następujących celów pośrednich:

1. Opracowanie programów nauczania do umiejętności dodatkowych dla zawodu: Technik automatyk.
  2. Opracowanie programów nauczania do umiejętności dodatkowych dla zawodu: Technik elektronik.
  3. Opracowanie programów nauczania do umiejętności dodatkowych dla zawodu: Technik.

Grupa docelowa: Szkoły i placówki oświatowe prowadzące kształcenie zawodowe. Pośrednimi odbiorcami wsparcia będą również uczniowie szkół prowadzących kształcenie zawodowe, którzy w ramach obowiązkowych zajęć  edukacyjnych będą mogli uzyskać przygotowanie do nabycia dodatkowych umiejętności zawodowych w zakresie wybranych zawodów, a także absolwenci szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe, gdyż uzyskane przez nich dodatkowe umiejętności zawodowe zwiększą ich szanse na zatrudnienie na lokalnym i regionalnym rynku pracy.

Okres realizacji projektu: od 2020-01-01 do 2021-03-31
Całkowity koszt realizacji projektu: 371 250,00

Opracowane materiały dostępne są na stronie ORE.