Współpraca szkoły z uczelnią - branża elektroenergetyczna - technik elektryk - grupa I, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej - grupa II

POWR.02.15.00-00-1004/20

Kierownik projektu: dr Jacek Stańdo, prof. uczelni
Partner: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Maz.

Cel główny projektu: Opracowanie i upowszechnienie przykładowych rozwiązań w zakresie współpracy szkoły zawodowej z uczelnią wyższą tj. Politechniką Łódzką dla zawodów technik elektryk - grupa I, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej - grupa II w branży elektroenergetycznej, przy współpracy pracodawcy. Realizacja zadań w projekcie:

• Opracowanie dostosowanego do potrzeb rynku pracy programu nauczania dla zawodu.
  • Opracowanie organizacji zajęć dla uczniów
  • Wypracowane propozycji działań mających na celu zapoznawanie uczniów i nauczycieli kształcenia zawodowego z nowymi technikami/technologiami stosowanymi w branży.
  • Opracowanie form doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego.
  • Pilotażowe wdrożenie przykładowych rozwiązań w klasie patronackiej w ZSZ w Tomaszowie Maz.
  • Opracowanie modelu współpracy szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe z uczelnią uwzględniający również ich współpracę pracodawcą. Weryfikacja i akceptacja modelu przez ekspertów z Politechniki Łódzkiej.

Grupa docelowa: Uczniowie szkół kształcący się na kierunkach technik elektryk oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Okres realizacji projektu: od 2020-08-01 do 2023-03-31